Rapid7’nin Yeni Nesil Güvenlik Açığı Yönetimi Çözümü: Nexpose!

Rapid7’nin Yeni Nesil Güvenlik Açığı Yönetimi Çözümü: Nexpose!

Nexpose, ortamınızdaki değişiklikleri gerçek zamanlı olarak değerlendirmenize ve bunlara yanıt vermenize olanak tanıyarak ve güvenlik açıkları, yapılandırmalar ve kontroller arasında risklere öncelik vererek tehdide maruz kalmanızı azaltmanıza yardımcı olur. Günümüzde veri ihlalleri endişe verici bir oranda büyüyor. Saldırı yüzeyleri sürekli değişiyor, saldırganlar güvenlik ekiplerinizden daha çevik hale geliyor ve yönetim kurulunuz bu konuda ne yaptığınızı bilmek istiyor. Nexpose, saldırı yüzeyinizi anlamanız, neyin önemli olduğuna odaklanmanız ve daha iyi güvenlik sonuçları oluşturmanız için ihtiyaç duyduğunuz güveni verir.

Daha profesyonel özellikler arıyorsanız; platform tabanlı güvenlik açığı yönetimi yazılımımız InsightVM’ye göz atın. Zayıf noktalarınızı bilmezseniz; bunları önleyemezsiniz. Nexpose, saldırı yüzeyinizin tamamını dinamik olarak keşfeder ve kaçırdığınız güvenlik açıklarını bulur. Güvenlik açıklarınızdan yararlanılıp yararlanılamayacağını ve telafi edici kontrollerinizin başarıyla uygulanıp uygulanmadığını belirleyerek tehdide maruz kalma durumunuzu anlayın. Siztemleriniz modern ve dijital işinizle uyumlu hale gelirken, risklerin gerçek bir resmini elde etmek için riskleri bağlama oturtun.

Uyarlanabilir Güvenlik ile Ani Değişimlere Gerçek Zamanlı Yanıt Verin: Uyarlanabilir Güvenlik, saldırı yüzeyinizdeki ve tehdit ortamınızdaki değişikliklere otomatik olarak yanıt vermenizi sağlar. Tam varlık görünürlüğü ve değerlendirmesi için bir temel sağlamanın yanı sıra; ağınızda meydana gelen değişiklikleri dinamik olarak tanımlayabilir ve değerlendirebilirsiniz. Ağa katılan yeni varlıklardan, kullanılabilir oldukları anda yeni güvenlik açıklarını taramaya kadar, planlanmış taramalar gerçekleştirebilirsiniz. VMware ve AWS’ye dinamik bağlantılar ve Sonar araştırma projesiyle entegrasyon ile birleştirilen Nexpose, değişen ortamınız için canlı  anlık izleme sağlar.

Rapid7 Metasploit® Pro ile Güvenlik Açıklarını Doğrulayın: Her güvenlik açığından yararlanılamaz. Nexpose, sahip olduğunuz kontrolleri doğrular ve güvenlik açığından yararlanılabilirliği doğrulamak, kontrollerin etkinliğini test etmek ve kanıtlanmış risk için etkili iyileştirme sağlamak için dünyanın en etkili sızma testi yazılımı üzerine kurulu Metasploit ile sorunsuz bir şekilde entegre olur. Metasploit’ten doğrulanan açıklar, önceliklendirme ve düzeltme için otomatik olarak Nexpose’a gönderilir.

RealContext™ Kullanarak Varlıkları Bağlamlandırın: Her risk aynı değildir; bağlam her şeydir. İşiniz için neyin önemli olduğunu anlamalısınız. Yalnızca Rapid7 RealContext™, otomatik varlık sınıflandırması ve risk önceliklendirme yoluyla işiniz için önemli olan en yüksek risklere odaklanmanıza olanak tanıyan bağlamsal iş zekası sağlar. RealContext™ ile en yüksek risklerinize yönelik saldırı penceresini kısaltabilir ve ekibinizin üretkenliğini artırabilirsiniz.

En Önemli Olanı Önceliklendirin Her riski ortadan kaldırmak imkansızdır. Nexpose ile, işiniz için önemli olanlarla uyumlu tehdit istihbaratı kullanılarak en yüksek risklere öncelik verilir. İyileştirme çabalarınızı en etkili eylemleri gerçekleştirmeye odaklamak, en az çabayla en fazla riski azaltmanıza ve BT ekibinizin odaklanmasını sağlamanıza olanak tanır.

En Yüksek Risklerinize Odaklanın: Standart 1-10 CVSS puanı, binlerce “kritik” güvenlik açığıyla sonuçlanır. Gerçek Risk Puanımız, güvenlik açığı deneyimini ve genel açıklardan yararlanma/kötü amaçlı yazılım kitlerini de hesaba katarak daha fazla eyleme dönüştürülebilir içgörü sağlar. 1-1000 ölçeğimiz, bir saldırıda kullanılması en olası güvenlik açıklarını vurgulayarak en kritik sorunlara öncelik vermenize yardımcı olur. Sağlam etiketleme sistemimizle birlikte kullanıldığında, işiniz için en kritik olan sistemlere bile öncelik verebilirsiniz.

Etkili, Eyleme Geçirilebilir İyileştirme Planları Sunun: İş için en etkili riskleri vurgulayan tek sayfalık, öncelikli bir raporla etkin risk azaltma sağlayın ve dikkatinizin dağılmasını önleyin. RealContext™ kullanarak iyileştirme planlarını otomatik olarak atayarak zamandan tasarruf edin. Hedefli, net, eyleme dönüştürülebilir ve adım adım net talimatlar, BT ekiplerinin riski hızla düzeltmesini sağlar.

En İyi Uygulama Güvenlik Kontrollerini Uygulayın: İhlal riskinizi azaltmak için hangi güvenlik kontrollerini uygulamanız gerektiğini biliyor musunuz? Nexpose, savunmalarınızdaki boşlukları belirler ve uç noktalarınıza ve sunucularınıza dağıtmak için öncelikli bir güvenlik kontrolleri listesi sağlar. Bu, güvenlik açıkları giderilene kadar günümüzün tehdit ortamına karşı riskleri azaltmanıza olanak tanır.

Güçlü Raporlamayı Kullanarak Kararları Yönlendirin: Enerji ve bütçeyi nereye yatırmanız gerektiğini biliyor musunuz? Nexpose, daha iyi mi yoksa daha kötü mü yaptığınızı belirlemek için riskinizin zaman içinde nasıl değiştiğini görmenizi sağlar. Risk Puan Kartları, kimin doğruyu yanlış yaptığını anlamak için farklı departmanları birbirleriyle kolayca kıyaslamanızı sağlar. Bu, hangi ekiplerin yardıma ihtiyacı olduğunu ve hangi ekiplerden öğrenebileceğinizi belirlemenizi sağlar.

 

 

Yorum yok

Yorum yaz

Yorum
İsim
E-Mail
Website

Inforte Bilişim A.Ş. tarafından işbu form ile elde edilen kişisel verileriniz esas olarak iş süreçlerimizin iyileştirilmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla işlenebilecek ve yurt dışında yerleşik hosting firmamıza aktarılabilecektir. Mevzuat kapsamındaki haklarınız ile ilgili diğer detaylara ilişkin aydınlatma metnine buradan erişebilirsiniz.