Yama Yönetiminde yeni nesil çözüm: “Ivanti Neurons!”

Yama Yönetiminde yeni nesil çözüm: “Ivanti Neurons!”

“ Güvenlik açıklarını verimli bir şekilde önceliklendirin ve ortadan kaldırın!”

 

Ivanti Neurons, bulut tabanlı bir yama yönetimi çözümüdür. Aktif riskler hakkında aksiyon zekası istihbaratı, yama güvenirliği ve cihaz uyumluluğu ve sağlığı konusunda kuruluşlara güçlü destek sağlar ve fidye yazılımlar dahil; tehditlere karşı organizasyonunuzu korur.

 

Risk bazlı yama yönetimi nedir?

Fidye yazılımı saldırılarının sıklığı ve şiddeti gün geçtikçe artıyor ve kuruluşlar üzerindeki etkisi ise yıkıcı sonuçlara neden oluyor. Araştırmalara göre fidye yazılım ihlallerinin toplam maliyeti fidye yazılım bedeli hariç 4,62 milyon dolar oldu.

Maalesef durum daha da kötüleşecek. Hizmet olarak fidye yazılımı (RaaS) hemen hemen herkesin bir saldırı başlatmasını sağlayabilir; bunun için güvenlik bilgisi ve kodlama uzmanlığı gerekmez. Ortak güvenlik zaafiyetleri ve açıkları (CVE) neredeyse 4 katına çıkmıştır. Maalesef fidye yazılımı kullanan saldırganlar genellikle orta ölçekli firmaları hedef alırlar; zira medyanın ve kitlelerin tepkilerinden çekinmektedirler.

Yönetimi için Ivanti Neurons, eyleme geçirilebilir tehdit istihbaratı, yama güvenilirliği içgörüsü ve BT ekiplerinin ortaya çıkan güvenlik açıklarını önceden görerek; önceliklendirmesini ve ortadan kaldırmasını sağlar. Fidye yazılım, ihlaller ve diğer tehditlerden kuruluşunuzu korumanız için yamalarınızın etkinliğini verimliliğini artırır.

Öne Çıkan Özellikler:

  • Aktif Açık ve İstismarlara Karşı Aktif Yama Yönetimi:

Ivanti’nin Güvenlik Açığı Risk Derecelendirmesi (VRR), karşıt riske dayalı iyileştirmeye öncelik vererek; bilinen açıklar ve tehdidin kapsamı hakkında istihbarat sağlar.

  • Yama güvenilirliği ile daha hızlı SLA’lar:

Yama güvenirliği ile öngörü sağlayarak zamandan tasarruf edin. Anonim yama dağıtım telemetrisinden gelen kitlesel veriye dayalı hatalı yama dağıtımlarının önüne geçerek; etkin bir yama yönetimi sağlar. Yama güvenirliğini uygulama dağıtımından önce gerçek zamanlı doğru veriler ile analiz eder ve SLA takibi sağlar. Böylelikle SLA ler içerisinde uygun aksiyonlar almanıza zaman kalır.

  • Bulut Tabanlı Yama Yönetimine Geçiş:

Buluta geçiş yolculuğunuzu şirket içinden başlatın. Ivanti Neurons ile kendi hızınızda ölçeğinize göre kademeli geçişler yapabilirsiniz. Bu tür kademli geçişler, çözümün on-prem yönetilen cihazların yanısıra; tekil olarak bulutta yönetilen tüm cihazlara da görünürlük kazandırır.

  • Yama Yönetimi Süreçlerini Kolaylaştırın:

Ivanti Neurons tüm uç noktalara görünürlük sağlar. Yama zekası ile ileri seviye güvenlik açığı bilgilerini kullanarak operasyonel verimliliği artırır. Odaklanmayı sağlayan önceliklendirme sistemi ile basitleştirilmiş bir kullanım sunar. Otonom yama konfigürasyonu ile binlerce cihazda test edilen yamaları dakikalar içerisinde; tüm makinalara dağıtır.

Ürünle ilgili detaylı bilgi için bize ulaşın: www.inforte.com.tr

 

 

 

 

Yorum yok

Yorum yaz

Yorum
İsim
E-Mail
Website

Inforte Bilişim A.Ş. tarafından işbu form ile elde edilen kişisel verileriniz esas olarak iş süreçlerimizin iyileştirilmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla işlenebilecek ve yurt dışında yerleşik hosting firmamıza aktarılabilecektir. Mevzuat kapsamındaki haklarınız ile ilgili diğer detaylara ilişkin aydınlatma metnine buradan erişebilirsiniz.