Thycotic ve Centrify’dan Güç Birliği: DELINEA!

Thycotic ve Centrify’dan Güç Birliği: DELINEA!

“Thycotic ve Centrify Birleşti ve Yeni Şirket DELINEA, Lider Bulut Kimlik Güvenliği Çözümleri, Yerleşik Kapsamlı PAM Çözümleri sunuyor!”

Thycotic ve Centrify, KOBİ’lerden küresel kuruluşlara kadar geniş bir yelpazede; pazarın benzersiz taleplerini karşılamak için kapsamlı bulut ayrıcalıklı erişim yönetimi çözümleri sunmak için güç birliği yaptı.

Dünya çapında 12.500’den fazla kuruluş için ayrıcalıklı erişim yönetimi (PAM) çözümlerinin lider sağlayıcısı Thycotic ve Fortune 100’ün yarısından fazlasına modern ayrıcalıklı erişim yönetimi çözümlerinin lider sağlayıcısı olan Centrify, lider bir bulut kimlik güvenliği sağlayıcısı oluşturmak için birleştiler. İki şirket şirket  entegrasyonlara başladı ve “Delinea” adını aldı. Delinea ile ayrıcalıklı erişim daha erişilebilir şeklinde yola çıkan güçbirliği çok konuşulacak.

 

Çevremizdeki dünya benzeri görülmemiş bir hızla değişiyor ve bu genişleyen pazar fırsatı, gelişen BT trendleri tarafından yönlendiriliyor. Dijital dönüşüm ve hızlandırılmış buluta geçiş; daha önce hiç görülmemiş kurumsal karmaşıklığa sebep oluyor ve birçok şirket helen devam eden pandemi  koşulları tarafından şiddetlenen karmaşık güvenlik senaryolarıyla karşı karşıya. BT altyapısı bulut, siber araçlar, mikro hizmetler, DevOps ortamları ve daha fazlası aracılığıyla genişledikçe, modern tehdit ortamını güvence altına almak ve insan ve insan olmayan kimlikleri korumak için bulut öncelikli bir ayrıcalıklı erişim yönetimi paketine yönelik talep hiç bu kadar fazla olmamıştı.

Dolayısıyla; kurumların en önemli problemlerinden biri, daha fazla altyapı ve hizmeti buluta taşımak için iş gereksinimleri gereği oluşturdukları ve giderek artan sayıda ayrıcalıklı hesabı korumanın karmaşıklığına ayak uydurmaktır. Bulut tabanlı iş dönüşümü, siber saldırganlar için daha fazla fırsat yarattı ve gelinen noktada hesapların  daha iyi kontrol edilmesi ve uyumluluk gerekleri arttı.

TPG Capital’in finansal gücüyle desteklenen yeni birleşik şirket, sürekli artan, kimlik tabanlı olarak tanımlanan bir ortamda modern, hibrit işletmeyi daha iyi etkinleştirmek ve siber saldırılardan korumak için tamamlayıcı ürün yeteneklerini, yüksek teknolojiyi ve derin uzmanlığı bir araya getiriyor.

Delinea CEO’su Art Gilliland, “Bulut hizmetlerinin hızlandırılmış kullanımı son yıllarda tavan yaptı ve ThycoticCentrify’ın tüm sektörlerde gelişen kimlik güvenliği ihtiyaçlarını karşılamak için benzersiz bir nitelik taşıdığına inanıyoruz” dedi.

Legg, “Bu iki sinerjik platformu birleştirmek, müşterilere giderek karmaşıklaşan güvenlik gereksinimlerini karşılamak için genişletilmiş bir ürün yelpazesi sunmamızı sağlıyor” dedi. “Her şirket şu anda bulutta çalışmanın ve evden çalışmanın karmaşıklığından yararlanan güçlü rakiplerle karşı karşıya. Thycotic ve Centrify birlikte, Delinea olarak; kimlik güvenliği sektöründeki en deneyimli operatörlerden bazıları tarafından desteklenen yenilikçi ve sezgisel bir ürün paketi ile şirketlerin bu yeni ortamda gezinmesine yardımcı olacak.” şeklinde ekledi.

Bu güçlü birleşme hakkında Inforte Satış Direktörü Sabahat Doğu; “Pazara hakim bu iki büyük üreticinin birleşimi bizim de dağıtıcı olarak elimizi güçlendirmektedir. Artık müşterilerimize bütünsel siber güvenlik koşullarının gereği olan, genişletişmiş yerleşik kapsamlı PAM çözümlerini Inforte uzmanlığında Delinea çözümleri ile daha güçlü şekilde sağlayabileceğiz. Bu birleşme gelecek vaat eden konseptler için bulunmaz bir fırsat oldu.” açıklamasında bulundu.

 

Delinea Hakkında:

Delinea, büyük ölçekte dijital dönüşüm sağlayan lider bir bulut kimlik güvenliği sağlayıcısıdır. ThycoticCentrify’ın sektör lideri ayrıcalıklı erişim yönetimi (PAM) çözümleri, kuruluşların verilerini, cihazlarını ve kodlarını bulut, şirket içi ve hibrit ortamlarda güvence altına alırken risk, karmaşıklık ve maliyeti azaltır. Delinea’ya Fortune 100’ün yarısından fazlası dahil olmak üzere, dünya çapında 14.000’den fazla lider kuruluş tarafından güvenilmektedir ve müşteriler arasında dünyanın en büyük finans kurumları, istihbarat teşkilatları ve kritik altyapı şirketleri bulunmaktadır.

Inforte Hakkında:

Inforte Bilişim yeni nesil bilgi güvenliği çözümlerinde uzmanlaşmış bir katma değerli distribütördür. Inforte Bilişim, iş ortaklarına yenilikçi çözümler sağlar ve projelerin tüm süreçlerinde onlara yardımcı olarak birlikte büyümek için nitelikli fırsatlar sunar. Tedarik ettiği, kendi alanında lider ürünlerde satış öncesi ve sonrası destek, lojistik, pazarlama, talep yaratma ve ürün eğitimleri gibi pek çok konuda profesyonel ekibiyle müşterilerini ve üreticilerini destekler.

 

Yorum yok

Yorum yaz

Yorum
İsim
E-Mail
Website

Inforte Bilişim A.Ş. tarafından işbu form ile elde edilen kişisel verileriniz esas olarak iş süreçlerimizin iyileştirilmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla işlenebilecek ve yurt dışında yerleşik hosting firmamıza aktarılabilecektir. Mevzuat kapsamındaki haklarınız ile ilgili diğer detaylara ilişkin aydınlatma metnine buradan erişebilirsiniz.